LTKF instruktoru dalība ITKCA Starptautiskajā treniņnometnē.

Šī gada 16.maijā Mančestrā Lielbritānijā notika Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA – International Traditional Karate Club Aliance) treniņnometne. To organizēja ITKCA vadītājs 7.dana karatē meistars sensejs Leigh Smith.

Treniņnometnes vadošo instruktoru grupu veidoja karatē 7.dana senseji Leigh Smith un Michaylo Fedyk un džudo 6.dana sensejs Dave Duffy. Viņus atbalstīja senseji Didzis Nestro, Laraine Smith, Aiva Nestro, Ian Ratcliffe, Solvita Rovīte un Tracy Drain.

Kursa laikā tā dalībnieki tika sadalīti piecās grupās pēc to kvalifikācijas pakāpes un vecuma. Treniņu nodarbības risinājās sešu stundu garumā un to laikā katrai karatistu grupai bija izdevība apgūt noteiktas tēmas pie dažādajiem instruktoriem. Sensejs Leigh Smith mācīja par kata izpratni un to pielietojumu cīņā ar apbruņotu pretinieku, sensejs Michaylo Fedyk sniedza ieskatu nu jau viņsaulē aizgājušā ievērojamā japāņu karatē meistara Taiji Kase tehnikā (sensejs Michaylo Fedyk ir viens no sešiem tuvākajiem Taiji Kase skolniekiem, kuri Eiropā un ASV turpina viņa izveidoto un izkopto karatē stilu), sensejs Dave Duffy karatistus pārsteidza ar efektīvas džudo tehnikas paņēmieniem, senseji Didzis un Aiva Nestro pasniedza brīvā kumite tehniku, bet sensejs Solvita Rovīte fokusēja visu uzmanību uz kata apguvi.

Kurss noslēdzās ar svinīgu sarīkojumu Ročdālē jaukā gaisotnē, atzīmējot gūtos panākumus un kopā pulcējot gan esošos, gan arī bijušos Saksonas karatē kluba biedrus. Kursa instruktori tika aicināti uz skatuves dalīties ar saviem iespaidiem un teikt vēlējumus klātesošajiem. Ņemot vērā kopējo pacilāto gaisotni, kas valdīja gan kursa laikā, gan arī pēc-kursa svinīgajā sarīkojumā var droši apgalvot, ka ITKCA attīstība ir uz droša takas un nākamie kursi un treniņnometnes pulcēs arvien kuplāku karatistu pulku. Tuvākais starptautiska mēroga pasākums būs ITKCA treniņnometne š.g. 15.augustā Anglijā.