LTKF Cēsu karate kluba 20.čempionāts

2015.gada 5.decembrī sporta namā „Cēsis” norisinājās Latvijas Tradicionālā Karatē Federācijas Cēsu karate kluba čempionāts. Čempionāta norisi finansiāli atbalstīja Cēsu novada pašvaldība. Cēsu karate klubs čempionātus rīko ik gadus jau kopš 1995.gada, aicinot piedalīties tradicionālā karate klubus no vairākiem Latvijas novadiem. Šogad čempionātā sacentās ap 40 dalībniekiem no Ādažiem, Cēsīm, Balviem, Garkalnes, Līgatnes un Inčukalna. Cēsu karate klubu pārstāvēja Cēsu komanda 12 dalībnieku sastāvā, Līgatnes komanda 8 dalībnieku sastāvā un Inčukalna komanda 4 dalībnieku sastāvā. Atšķirīgu pamatotu iemeslu dēļ neieradās komandas no Kuldīgas un Rīgas. Viesu komandas pārstāvēja neliels skaits dalībnieku. Neskatoties uz to, sacensības bija sīvas, jo ieradušies bija paši labākie tradicionālā karatē klubu dalībnieki. Sacensības notika gan bērniem, gan jauniešiem un pieaugušajiem kumite jeb cīņas disciplīnā un kata jeb noteiktu karate cīņas kombināciju izpildes disciplīnā. Komandu kopvērtējuma rezultāti, kuri tika noteikti, ņemot vērā komandu sastāvā norādīto 5 dalībnieku individuālos vērtējumus, bija blīvi, atšķiroties tikai par dažiem punktiem. Uzvarētāja Kauss komandu kopvērtējumā aizceļoja uz Balviem, 2.vietā atstājot čempionāta organizatorus – Cēsu karatē kluba Cēsu komandu. Cēsu karatē kluba Inčukalna komanda ierindojās 3.vietā.
Ik gadus čempionāta nolikums tiek pilnveidots ar mērķi padarīt sacensības interesantas. Šajā gadā sacensības kumite disciplīnās norisinājās saskaņā ar 3 dažādiem noteikumiem. Jaunākie dalībnieki līdz 11 gadiem sacentās Kihon Ippon kumitē, kur bija jāizpilda iepriekš sagatavotas 3 atšķirīgas uzbrukuma-aizsardzības tehniku kombinācijas. Kihon ippon kumite tika vērtēts dalībnieku pāra rezultāts.
Lai sekmētu pieredzi un sniegtu iespēju uzlabot rezultātu, jaunākajiem dalībniekiem visās disciplīnās tika piemērota apakšgrupu atlases sistēma.
Dalībnieki no 10 līdz 15 gadiem sacentās Ko-Go kumite. Ko-Go kumite ir nedaudz ierobežota brīva cīņa, kurā katrs dalībnieks secīgi 3 reizes uzbrūk un 3 reizes aizsargājas, pielietojot uzbrukuma, aizsardzības un pretuzbrukuma nepārtrauktu tehniku kombinācijas. Ko-Go kumite ir piemērota disciplīna distances izjūtas, ātruma, precizitātes uzlabošanai. Atsevišķi cīņas posmi ir īsi un kontrolēti. Dalībniekiem ir iespēja koncentrēties uz tehnisko izpildījumu. Nav nepieciešamības izvēlēties cīņas taktiku. Tas uzbrucējam ļauj droši izpildīt iecerēto tehniku kombināciju. Savukārt pretējai pusei ir iespēja sagatavoties efektīgu aizsardzības vai pretuzbrukuma tehniku izpildei.
Brīvā cīņā jeb Jiu kumite sacentās dalībnieki vecumā no 16 gadiem. Karatē cīņas mākslas mērķis ir cīņas tehnikas apgūšana. Sacensībās ir iespēja pārbaudīt savu sagatavotību neikdienišķos apstākļos. Tā kā dalība kumite prasa gribasspēku, pārliecību un cīņas garu, tad šajā disciplīnā tika apbalvotas divas 3.vietas. Īpaši sīvas cīņas bija pieaugošo kategorijā. Šīs kategorijas Cēsu karate kluba komandas dalībnieki Aivars Lamberts, Jānis Muižnieks, Jānis Urtāns un Bruno Zālītis parādīja atbilstošu sniegumu, cīnoties ar pieredzējušiem konkurentiem. Jiu kumite pieaugušo kategorijās vienmēr piesaista skatītāju un jaunāko dalībnieku uzmanību. Skatītājiem bija iespēja vērot sarežģītas kombinācijas un pārdomātu cīņas taktiku.

Cēsu, Līgatnes un Inčukalna dalībnieku individuālie rezultāti:
Kata: 1.vieta – Rihards Ross (Cēsis), Ance Kalniete (Līgatne), Viktorija Jeršova (Inčukalns), Vladimirs Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Romans Mihļenovs (Līgatne), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns); 3.vieta – Linda Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Jānis Urtāns (Cēsis), Valdis Ašenieks (Līgatne). Kumite: 1.vieta – Ervīns Gastons Gabaks (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns), Vladimirs Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Keita Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Artūrs Gailītis (Cēsis), Aivars Lamberts (Cēsis), Benedikts Arimans Galzons (Cēsis), Linda Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Dāvis Dovjats (Inčukalns); 3.vieta – Benedikts Arimans Galzons (Cēsis), Ervīns Gastons Gabaks (Cēsis), Bruno Zālītis (Cēsis).

Attēlā: Daļa dalībnieku no Cēsu karate kluba Cēsu komandas.
Daļa no dalībniekiem