Izcili starti starptautiskajā konkurencē

Turpinot ikgadēju tradīciju, Cēsu karate kluba komanda piedalījās 18.starptautiskajā bērnu un jauniešu Fudokan karate čempionātā „Winter Cup 2019” (Ziemas Kauss 2019), kas norisinājās 9.martā Traķos, Lietuvā. Čempionātu organizēja Cēsu karate kluba sadraudzības klubs „Karate Akademija” no Viļņas (Lietuva) un tā vadītājs Rytis Bublevičius (6.Dans). Čempionātā draudzīgā atmosfērā sacentās karatē klubu komandas no Baltkrievijas,  Lietuvas, Polijas un Latvijas. Klubu komandas pārstāvēja atlasīti spēcīgākie dalībnieki. Sacensības norisinājās 5 disciplīnās: kata jeb noteiktu karate cīņas kombināciju izpildes disciplīna,  jiyu ippon kumite jeb brīva cīņa ar ierobežojumiem, izmantojot noteiktas tehnikas kombinācijas brīvā pārvietošanās tehnikā, jiyu kumite jeb brīvas cīņas disciplīna, sumo jeb pretinieka nogāšana, izgrūšana no laukuma. Disciplīna, kas rosina tradicionālā karatē apguvē iesaistīties ģimenes, bija kata sinhroni bērniem un vecākiem, kurā 2 dalībnieki – bērns un viens no viņa vecākiem, kas nodarbojas ar tradicionālo karate – vienlaicīgi, sinhroni izpilda kata.

Cēsu karate kluba komanda startēja 7 dalībnieku sastāvā. 6 dalībniekiem šīs jau bija otrās starptautiska līmeņa sacensības. Cēsu karate kluba komandas dalībnieku sniegums ir vērtējams kā izcils – kopumā izcīnītas 8 godalgotas vietas:

KATA: 2.vieta – Raivo Noviks, Mihiro Mizobata; 3.vieta – Leons Belousovs, Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša;

SUMO: 2.vieta – Raivo Noviks, Leons Belousovs; 3.vieta – Eduards Ozoliņš-Vīksne;

JIYU IPPON KUMITE: 2.vieta – Mihiro Mizobata.

Komandu konkurencē kopvērtējumā Cēsu karate kluba komanda ierindojās 5.vietā. Komandu kopērtējums ir atkarīgs no komandas skaitliskā daudzuma un individuālo dalībnieku izcīnīto godalgoto vietu skaita. Saskaņā ar nolikumu, čempionāta tiesāšanas nodrošināšanai katram klubam bija pienākums deleģēt vismaz 1 noteiktas kvalifikācijas tiesnesi. No Cēsu karate kluba tiesnešu pienākumus veica 4 pārstāvji: Didzis Nestro (6.Dans), Aiva Nestro (5.Dans), Andis Ozoliņš-Vīksne (1.Dans), Rainers Nestro (1.Dans).

Komandas dalībnieki čempionātam gatavojās mērķtiecīgi. Nopietnā attieksme sagatavošanās posmā, augstas koncentrēšanās spējas, psiholoģiskā noturība vecāku atbalsts un klatbūtne nodrošināja tehnisko izpildījumu, kas bija atbilstošs dalībnieku spējām. Traucējošie faktori – ovāciju troksnis blakus esošajā laukumā, neparedzamas situācijas – neietekmēja snieguma kvalitāti. Papildus faktors, kas sekmēja rezultātu, bija iepriekšējā pieredze šāda līmeņa sacensībās.

Foto autors Aleksandrs Kornets-Movzešs:

Attēlā ar karogu: 1.rindā no kreisās – Raivo Noviks, Aiva Nestro, Mihiro Mizobata, Eduards Ozoliņš-Vīksne; 2.rindā no kreisās – Rainers Nestro, Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša, kluba „Karate Akademija” vadītājs Rytis Bublevičius, Didzis Nestro, Andis Ozoliņš-Vīksne