Izcili starti starptautiskajā konkurencē

Turpinot ikgadēju tradīciju, Cēsu karate kluba komanda piedalījās 18.starptautiskajā bērnu un jauniešu Fudokan karate čempionātā „Winter Cup 2019” (Ziemas Kauss 2019), kas norisinājās 9.martā Traķos, Lietuvā. Čempionātu organizēja Cēsu karate kluba sadraudzības klubs „Karate Akademija” no Viļņas (Lietuva) un tā vadītājs Rytis Bublevičius (6.Dans). Čempionātā draudzīgā atmosfērā sacentās karatē klubu komandas no Baltkrievijas,  Lietuvas, Polijas un Latvijas. Klubu komandas pārstāvēja atlasīti spēcīgākie dalībnieki. Sacensības norisinājās 5 disciplīnās: kata jeb noteiktu karate cīņas kombināciju izpildes disciplīna,  jiyu ippon kumite jeb brīva cīņa ar ierobežojumiem, izmantojot noteiktas tehnikas kombinācijas brīvā pārvietošanās tehnikā, jiyu kumite jeb brīvas cīņas disciplīna, sumo jeb pretinieka nogāšana, izgrūšana no laukuma. Disciplīna, kas rosina tradicionālā karatē apguvē iesaistīties ģimenes, bija kata sinhroni bērniem un vecākiem, kurā 2 dalībnieki – bērns un viens no viņa vecākiem, kas nodarbojas ar tradicionālo karate – vienlaicīgi, sinhroni izpilda kata.

Cēsu karate kluba komanda startēja 7 dalībnieku sastāvā. 6 dalībniekiem šīs jau bija otrās starptautiska līmeņa sacensības. Cēsu karate kluba komandas dalībnieku sniegums ir vērtējams kā izcils – kopumā izcīnītas 8 godalgotas vietas:

KATA: 2.vieta – Raivo Noviks, Mihiro Mizobata; 3.vieta – Leons Belousovs, Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša;

SUMO: 2.vieta – Raivo Noviks, Leons Belousovs; 3.vieta – Eduards Ozoliņš-Vīksne;

JIYU IPPON KUMITE: 2.vieta – Mihiro Mizobata.

Komandu konkurencē kopvērtējumā Cēsu karate kluba komanda ierindojās 5.vietā. Komandu kopērtējums ir atkarīgs no komandas skaitliskā daudzuma un individuālo dalībnieku izcīnīto godalgoto vietu skaita. Saskaņā ar nolikumu, čempionāta tiesāšanas nodrošināšanai katram klubam bija pienākums deleģēt vismaz 1 noteiktas kvalifikācijas tiesnesi. No Cēsu karate kluba tiesnešu pienākumus veica 4 pārstāvji: Didzis Nestro (6.Dans), Aiva Nestro (5.Dans), Andis Ozoliņš-Vīksne (1.Dans), Rainers Nestro (1.Dans).

Komandas dalībnieki čempionātam gatavojās mērķtiecīgi. Nopietnā attieksme sagatavošanās posmā, augstas koncentrēšanās spējas, psiholoģiskā noturība vecāku atbalsts un klatbūtne nodrošināja tehnisko izpildījumu, kas bija atbilstošs dalībnieku spējām. Traucējošie faktori – ovāciju troksnis blakus esošajā laukumā, neparedzamas situācijas – neietekmēja snieguma kvalitāti. Papildus faktors, kas sekmēja rezultātu, bija iepriekšējā pieredze šāda līmeņa sacensībās.

Foto autors Aleksandrs Kornets-Movzešs:

Attēlā ar karogu: 1.rindā no kreisās – Raivo Noviks, Aiva Nestro, Mihiro Mizobata, Eduards Ozoliņš-Vīksne; 2.rindā no kreisās – Rainers Nestro, Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša, kluba „Karate Akademija” vadītājs Rytis Bublevičius, Didzis Nestro, Andis Ozoliņš-Vīksne

Veiksmīgs sniegums starptautiskajā čempionātā Lietuvā

Cēsu karate kluba komanda piedalījās 17.starptautiskajā bērnu un jauniešu Fudokan karate čempionātā „Ziemas Kauss 2018”, kas norisinājās 3.martā Traķos, Lietuvā. Čempionātu organizēja Cēsu karate kluba sadraudzības klubs „Karate Akademija” no Viļņas (Lietuva) un tā vadītājs Rytis Bublevičius (6.Dans). Čempionātā draudzīgā atmosfērā sacentās karate klubi no Lietuvas (“KarateAkademija”, “Karateka”, “KK PUMA”), Polijas (“Rostocz KKT”, “Kuma-De”, “Bilgoraj KKT”, “Bilgoraj ASW”, “KAD Iwanek”) un Latvijas („Cēsu karate klubs”). Cēsu karate kluba komanda, kura startēja tikai 6 dalībnieku sastāvā, 9 komandu konkurencē kopvērtējumā, kurā summē individuālo dalībnieku izcīnītās godalgotās vietas, ieguva 6.vietu. Kopvērtējuma rezultātu nodrošināja kluba komandas dalībnieku veiksmīgie individuālie starti:

KATA (formālie vingrinājumi): 1.vieta – Leons Belousovs; 2.vieta – Eduards Ozoliņš-Vīksne, Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša; 3.vieta – Raivo Noviks;
KUMITE (cīņas vingrinājumi): 2.vieta – Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša;
Formālie vingrinājumi KATA SINHRONI: 2.vieta Cēsu karate kluba komandai – Mihiro Mizobata, Raivo Noviks un Leons Belousovs

Dalībnieku nopietnā attieksme sagatavošanās posmā, spēja koncentrēties un precīzi ievērot norādījumus sacensību norises laikā nodrošināja augsti vērtējamus individuālos rezultātus. Turpmākajai izaugsmei pozitīvi ir vērtējama gūtā pieredze starptautiskajās sacensībās.

LTKF Cēsu karate kluba 20.čempionāts

2015.gada 5.decembrī sporta namā „Cēsis” norisinājās Latvijas Tradicionālā Karatē Federācijas Cēsu karate kluba čempionāts. Čempionāta norisi finansiāli atbalstīja Cēsu novada pašvaldība. Cēsu karate klubs čempionātus rīko ik gadus jau kopš 1995.gada, aicinot piedalīties tradicionālā karate klubus no vairākiem Latvijas novadiem. Šogad čempionātā sacentās ap 40 dalībniekiem no Ādažiem, Cēsīm, Balviem, Garkalnes, Līgatnes un Inčukalna. Cēsu karate klubu pārstāvēja Cēsu komanda 12 dalībnieku sastāvā, Līgatnes komanda 8 dalībnieku sastāvā un Inčukalna komanda 4 dalībnieku sastāvā. Atšķirīgu pamatotu iemeslu dēļ neieradās komandas no Kuldīgas un Rīgas. Viesu komandas pārstāvēja neliels skaits dalībnieku. Neskatoties uz to, sacensības bija sīvas, jo ieradušies bija paši labākie tradicionālā karatē klubu dalībnieki. Sacensības notika gan bērniem, gan jauniešiem un pieaugušajiem kumite jeb cīņas disciplīnā un kata jeb noteiktu karate cīņas kombināciju izpildes disciplīnā. Komandu kopvērtējuma rezultāti, kuri tika noteikti, ņemot vērā komandu sastāvā norādīto 5 dalībnieku individuālos vērtējumus, bija blīvi, atšķiroties tikai par dažiem punktiem. Uzvarētāja Kauss komandu kopvērtējumā aizceļoja uz Balviem, 2.vietā atstājot čempionāta organizatorus – Cēsu karatē kluba Cēsu komandu. Cēsu karatē kluba Inčukalna komanda ierindojās 3.vietā.
Ik gadus čempionāta nolikums tiek pilnveidots ar mērķi padarīt sacensības interesantas. Šajā gadā sacensības kumite disciplīnās norisinājās saskaņā ar 3 dažādiem noteikumiem. Jaunākie dalībnieki līdz 11 gadiem sacentās Kihon Ippon kumitē, kur bija jāizpilda iepriekš sagatavotas 3 atšķirīgas uzbrukuma-aizsardzības tehniku kombinācijas. Kihon ippon kumite tika vērtēts dalībnieku pāra rezultāts.
Lai sekmētu pieredzi un sniegtu iespēju uzlabot rezultātu, jaunākajiem dalībniekiem visās disciplīnās tika piemērota apakšgrupu atlases sistēma.
Dalībnieki no 10 līdz 15 gadiem sacentās Ko-Go kumite. Ko-Go kumite ir nedaudz ierobežota brīva cīņa, kurā katrs dalībnieks secīgi 3 reizes uzbrūk un 3 reizes aizsargājas, pielietojot uzbrukuma, aizsardzības un pretuzbrukuma nepārtrauktu tehniku kombinācijas. Ko-Go kumite ir piemērota disciplīna distances izjūtas, ātruma, precizitātes uzlabošanai. Atsevišķi cīņas posmi ir īsi un kontrolēti. Dalībniekiem ir iespēja koncentrēties uz tehnisko izpildījumu. Nav nepieciešamības izvēlēties cīņas taktiku. Tas uzbrucējam ļauj droši izpildīt iecerēto tehniku kombināciju. Savukārt pretējai pusei ir iespēja sagatavoties efektīgu aizsardzības vai pretuzbrukuma tehniku izpildei.
Brīvā cīņā jeb Jiu kumite sacentās dalībnieki vecumā no 16 gadiem. Karatē cīņas mākslas mērķis ir cīņas tehnikas apgūšana. Sacensībās ir iespēja pārbaudīt savu sagatavotību neikdienišķos apstākļos. Tā kā dalība kumite prasa gribasspēku, pārliecību un cīņas garu, tad šajā disciplīnā tika apbalvotas divas 3.vietas. Īpaši sīvas cīņas bija pieaugošo kategorijā. Šīs kategorijas Cēsu karate kluba komandas dalībnieki Aivars Lamberts, Jānis Muižnieks, Jānis Urtāns un Bruno Zālītis parādīja atbilstošu sniegumu, cīnoties ar pieredzējušiem konkurentiem. Jiu kumite pieaugušo kategorijās vienmēr piesaista skatītāju un jaunāko dalībnieku uzmanību. Skatītājiem bija iespēja vērot sarežģītas kombinācijas un pārdomātu cīņas taktiku.

Cēsu, Līgatnes un Inčukalna dalībnieku individuālie rezultāti:
Kata: 1.vieta – Rihards Ross (Cēsis), Ance Kalniete (Līgatne), Viktorija Jeršova (Inčukalns), Vladimirs Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Romans Mihļenovs (Līgatne), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns); 3.vieta – Linda Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Jānis Urtāns (Cēsis), Valdis Ašenieks (Līgatne). Kumite: 1.vieta – Ervīns Gastons Gabaks (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns), Vladimirs Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Keita Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Artūrs Gailītis (Cēsis), Aivars Lamberts (Cēsis), Benedikts Arimans Galzons (Cēsis), Linda Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Dāvis Dovjats (Inčukalns); 3.vieta – Benedikts Arimans Galzons (Cēsis), Ervīns Gastons Gabaks (Cēsis), Bruno Zālītis (Cēsis).

Attēlā: Daļa dalībnieku no Cēsu karate kluba Cēsu komandas.
Daļa no dalībniekiem

LTKF 2015.gada Rudens seminārs senseja Leigh Smith vadībā

2015.gada 20.novembrī Rīgā un 21.novembrī Cēsīs norisinājās Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA – International Traditional Karate Club Aliance), apvienības „Lielbritānijas Šotokans” un karatē kluba „Saksona” vadītāja 7.dana karatē meistara Leigh Smith vadītas treniņu nodarbības. Šis treniņu nodarbību seminārs ir iekļauts arī ITKCA pasākumu plānā. Cēsīs šo sporta pasākumu ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu organizēja Cēsu karatē klubs. Jau vairākus gadus pasākuma galvenā daļa norisinās Cēsīs, pulcējot desmitiem dalībnieku no Latvijas tradicionālā karatē klubiem. Šajā reizē nodarbībās piedalījās aptuveni 80 karatisti no Ādažiem, Balviem, Cēsīm, Inčukalna, Liepājas, Līgatnes, Trikātas un Rīgas. Pasākuma sākuma daļa bija veltīta pamata karatē tehnikas apguvei, kā arī tās praktiskajai pielietošanai dažādās situācijās. Nodarbību vidus daļā karatisti pilnveidoja pamata formālos vingrinājumus (kata). Noslēdzošajā nodarbībā pieredzējušie dalībnieki apguva 2 meistaru līmeņa kata, kā arī pilnveidoja zināšanas starptautiskajos kata sacensību noteikumos. Aizraujošs mirklis bija nodarbības noslēgumā pielietotā sacensību metode jaunapgūto kata pārbaudei. Tas pieredzējušajiem dalībniekiem sniedza iespēju novērtēt savu uzmanības pakāpi un spēju īsā laikā apgūt jaunus tehnikas elementus.
Pasākuma noslēgums bija īpaši patīkams, jo 15 LTKF karatisti, kas iepriekšējā reizē bija veiksmīgi nokārtojuši pārbaudījumus dažādu melno jostu jeb dan kvalifikācijas pakāpju iegūšanai, saņēma Japānā reģistrētus sertifikātus. Viņu vidū bija 4 Cēsu karate kluba dalībnieki: Georgijs Hohlovskis (2.Dans), Viktorija Jeršova (1.Dans), Vladimirs Jeršovs (1.Dans), Vadims Jeršovs (1.Dans).

1.attēlā: Leigh Smith un Georgijs Hohlovskis
Leigh SmithKumite

LTKF instruktoru dalība ITKCA Starptautiskajā treniņnometnē.

Šī gada 16.maijā Mančestrā Lielbritānijā notika Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA – International Traditional Karate Club Aliance) treniņnometne. To organizēja ITKCA vadītājs 7.dana karatē meistars sensejs Leigh Smith.

Treniņnometnes vadošo instruktoru grupu veidoja karatē 7.dana senseji Leigh Smith un Michaylo Fedyk un džudo 6.dana sensejs Dave Duffy. Viņus atbalstīja senseji Didzis Nestro, Laraine Smith, Aiva Nestro, Ian Ratcliffe, Solvita Rovīte un Tracy Drain.

Kursa laikā tā dalībnieki tika sadalīti piecās grupās pēc to kvalifikācijas pakāpes un vecuma. Treniņu nodarbības risinājās sešu stundu garumā un to laikā katrai karatistu grupai bija izdevība apgūt noteiktas tēmas pie dažādajiem instruktoriem. Sensejs Leigh Smith mācīja par kata izpratni un to pielietojumu cīņā ar apbruņotu pretinieku, sensejs Michaylo Fedyk sniedza ieskatu nu jau viņsaulē aizgājušā ievērojamā japāņu karatē meistara Taiji Kase tehnikā (sensejs Michaylo Fedyk ir viens no sešiem tuvākajiem Taiji Kase skolniekiem, kuri Eiropā un ASV turpina viņa izveidoto un izkopto karatē stilu), sensejs Dave Duffy karatistus pārsteidza ar efektīvas džudo tehnikas paņēmieniem, senseji Didzis un Aiva Nestro pasniedza brīvā kumite tehniku, bet sensejs Solvita Rovīte fokusēja visu uzmanību uz kata apguvi.

Kurss noslēdzās ar svinīgu sarīkojumu Ročdālē jaukā gaisotnē, atzīmējot gūtos panākumus un kopā pulcējot gan esošos, gan arī bijušos Saksonas karatē kluba biedrus. Kursa instruktori tika aicināti uz skatuves dalīties ar saviem iespaidiem un teikt vēlējumus klātesošajiem. Ņemot vērā kopējo pacilāto gaisotni, kas valdīja gan kursa laikā, gan arī pēc-kursa svinīgajā sarīkojumā var droši apgalvot, ka ITKCA attīstība ir uz droša takas un nākamie kursi un treniņnometnes pulcēs arvien kuplāku karatistu pulku. Tuvākais starptautiska mēroga pasākums būs ITKCA treniņnometne š.g. 15.augustā Anglijā.

LTKF 2015.gada Pavasara seminārs senseja Leigh Smith vadībā.

Š.g. 1. un 2. maijā maijā Rīgā un Cēsīs notika Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA – International Traditional Karate Club Aliance), apvienības „Lielbritānijas Šotokans” un karatē kluba „Saksona” vadītāja 7.dana karatē meistara Leigh Smith vadītas treniņu nodarbības.

Treniņu nodarbības bija intensīvas, jo plānotās divas dienas bija jāizmanto pēc iespējas pilnīgāk. Kopumā treniņu aktīvā daļa bija turpat četrpadsmit stundu garumā. Programmu veidoja astoņas treniņu stundas, četras Kiu grādu eksaminācijas stundas un mazliet vairāk kā divas stundas melno jostu testiem.

Sensejs Leigh bija ļoti apmierināts ar Latvijas karatistu sniegumu. Bija manāms, ka visu LTKF klubu sportisti ir nopietni trenējušies kopš LTKF Ziemas semināra un spēja demonstrēt labu karatē tehnikas izpildījumu.

Treniņu nodarbībās piedalījās karatisti no LTKF klubiem Ādažos, Balvos, Cēsīs, Inčukalnā, Liepājā, Līgatnē un Rīgā. Šajā reizē tika nostiprinātas prasmes karatē kombināciju kompleksu kata izpildīšanā. LTKF karatisti apguva atsevišķu kata iekļautās karatē tehnikas kombināciju praktisko pielietošanu. Sensejs Leigh īpašu uzsvaru lika uz augstāko kata Nijushiho, Sochin, Empi, Jion, Bassai Sho apguvi. Tomēr novārtā netika atstātas arī šotokana karatē skolas pamata katas Heian. Sensejs izmantoja Heian Shodan un Heian Nidan, lai slīpētu efektīvas karatē tehnikas pamata lietas – koncentrēšanos, ātrumu un spēku.

Liela daļa no nodarbībām tika veltīta brīvās cīņas (kumite) tehnikai un taktikai. Nodarbībās tika apgūtas iemaņas efektīvas uzbrukuma un aizsardzības distances izvēlei un pretinieka maldināšanai, izpildot viltus manevrus pirms izšķirošā trieciena izpildīšanas.

Kulminācija šajā seminārā bija melno jostu sportistu pārbaudes testi, kas nodrošināja kvalitatīvu papildinājumu esošajai LTKF melno jostu karatistu un instruktoru saimei. Tā šajā reizē 15 LTKF karatistu veiksmīgi nokārtoja eksāmenus dažādu melno jostu jeb dan kvalifikācijas pakāpju iegūšanai. 1.dana (japāņu val. – Shodan) kvalifikāciju ieguva septiņi sportisti, 2.dans (japāņu val. – Nidan) tika piešķirts sešiem karatistiem, un 3.danu (japāņu val. – Sandan) ieguva divi karatisti.  Šī bija viena no lielākajām melno jostu eksaminācijas grupām. Notikums noteikti deva stimulu arī nākamajai grupai, kurā potenciāli varētu būt seši vai septiņi LTKF karatisti.

     Sensejs Leigh Smith jau vairāk kā 20 gadus ir LTKF vadošais instruktors. Treniņu nodarbības viņa vadībā Latvijā tiek organizētas divas reizes gadā. Nākamā treniņu nometne ir plānota šī gada novembra beigās.

Top